Co je nového?

31 Srpen 2017

Kačeři se po dvanácté rozzářili i rozfoukali

Již dvanáctý ročník festivalu Kačeři je minulostí. O víkendu 18. a 19. srpna se v Horčápsku na Příbramsku uskutečnila událost léta. Na místní louce vystoupilo na 50 hudebních skupin, DJs a umělců. Jak bylo a jaké to bylo? Zavzpomínejte, nebo se navnaďte na příští rok!

Letošní ročník byl v napětí očekáván, hlavně z důvodu line upu. Takový počet známých kapel a DJs se v Horčápsku objevil poprvé. Festival s sebou přináší kladné i záporné stránky.

První nemilou zprávou byl telefonát v pátek v 10:00, nevystoupí páteční headliner DJ stage, známý slovenský B-Complex. Narychlo se nám podařilo sehnat adekvátní náhradu – ten večer měl vystoupit jeden z nejznámějších českých dnb producentů DJ Rido. Pojďme postupně k průběhu festivalu.

Festival započal v pátek 18. srpna v 17:00, kdy se otevřely festivalové brány. Louka začala fungovat svým každoročním životem, rozjela se všechna tři pódia. Na hlavní Internet PB live stage začal Nástroj snahy, pokračovaly Lety mimo, až přišel na řadu páteční headliner, skupina Skyline! Výborné, energické vystoupení! DJ stage opanoval drum and bass a DJs: Krastra sound, Czaryfug, Stanjah, Ona, Meli. V Alternativ stage si nástroje střídali Uninvited, Pyndy z gyndy a Annanna´s. Co přišlo v půl dvanácté v noci si ale budeme všichni pamatovat! Dle předpovědi počasí, radarových snímků jsme již věděli, co nás čeká! Skyline ukončili svůj koncert dvě skladby před svým koncem a vše začalo. Vichřice, bouřka, liják, jeden velký nečas! Krizový program, vypnutí Live a DJ stage. Fungovala pouze malá Alternativ stage! Po rozhodování jsme koncert E!E přesunuli do tohoto malého stanu! Opravdový PUNK! DJ stan drželo 20 lidí, aby neulétl – díky všem. Po dvou hodinách program díky mnoha silám mohl pokračovat. Se zpožděním vystoupili Parallel Activity DJs i hlavní hvězda DJ Rido, poté Magenta, Ona a Duff v alternativě! Nakonec proběhl spontánní mejdan po kačerovsku. Náročný pátek byl za námi a my jen doufali, že těch několik létajících stánků, popadané ploty a kaluže na parkovišti nepoznamenají sobotu!

Sobotní probuzení bylo do zamračené, ale suché oblohy. V 9:00 se areál probudil do fotbalového dopoledne, volejbalového dýchánku, turnaji v beerpongu a dalších pohodových aktivit. V průběhu dne jsme areál dali do provozuschopného a pro nové návštěvníky bouřky nezpozorovatelného stavu.

Hudební program začal odloženým vystoupením Zlomené 14, pokračovali Donnie Darko, dámská formace Sour Bitch. Elektrick mann diktoval a dorazil – hudební překvapení festivalu! DJ stage ovládaly rovné rytmy Krastra sound, DJ Wasily, Šlapy a Tom P, sličná residentka N.Dee. V alternativě si to dávali Lukáš na kytaru, skvělá dvojice na exotický nástroj Hand drum, Kuba Ročňák. Při nádherném počasí a pohádkovém západu slunce se rozezněl hlavní večerní program silného programu. Legendární Jiří Schmitzer a narvaná alternativa, Vypsaná Fixa rozezpívala celou louku , DJ Pavel Bidlo rozdával lásku, DJ Biodan ukázal zač je toho Roxy sound a Duo Sympaťáci rozjeli tradiční show! Přišel čas na to největší! Tata bojs vytvořili neskutečný kotel a předvedli hudební vzdělávání, španělský DJ Lexlay zase ukázal, jak se hraje ve světě – to bylo jak z učebnice, show, mejdan a úsměvy. To všichni chtěli, po svém vystoupení Lexlay přišel mezi tanečníky a užíval si setu DJ Džejára – techno, jak řemen! Hlavní stage uzavřeli Molotov party, alternativu zase Chriss a DJ Lynx, poté DJ Robo. Poslední tóny festivalu měl na starosti techno matador DJ Steen!

A ve zkratce, jakým byla pro tým kačerů dvanáctka? Přesvědčili jsme se, že jsme parta, zvládli jsme opravdový hell v počasí! Do příště ještě více vylepšíme stanové městečko, toalety, systém vstupenek a přidáme trochu jídla. Bylo to náročné, posílilo nás to, vzalo nám to, ale splnili jsme závazek!

Děkujeme všem návštěvníkům za návštěvu, partnerům za pomoc finanční i materiální, crew za přiloženou ruku k dílu, technikům za jejich šikovné ruce, vystupujícím za jejich umění!

A co k nám, Kačerům? Vlastovi, Filipovi a Honzovi velké pokývnutí za to, že jsou otcové kačeří familie a stále to drží – někdy skřípající a často usmívající!

Závěrem? Choďte na Kačery, mějte se rádi, dejte o nás vědět a co hlavně!

BUĎTE DOBŘÍ!!!

Leave a Reply